Atrakcie Seychell

Victoria (ostrov Mahé)

Hlavné mesto Seychel (ostrov Mahé). V meste nájdete Národné múzeum, Clock tower – zmenšenina londýnskeho Big Benu, botanickú záhradu, koloniálne domy s pestrými nátermi, obchody so suvenírmi a miestny rybí trh. 

 • Seychelles, Clock Tower - Victoria, Mahe Island
 • Seychelles - Hindu Temple, Victoria, Mahe Island
 • Seychelles - Saint Anne, Mahe Island
 • Seychelles - Giant Tortois, Valle de May, Praslin Island
 • Seychelles, Seychelles terns - Valle de May, Praslin Island
 • Seychelles - Valle de May, Praslin Island
 • Seychelles, Anse Takamara - Mahe Island
 • Seychelles - Coco de Mer, Valle de May, Praslin Island
 • Seychelles - Port Glaud, Mahe Island
 • Seychelles - Valle de May, Praslin Island

Saint Anne (ostrov Mahé)

Privátny ostrov s 2 piesočnatými plážami a krištáľovo čistým morom sa nachádza pri severnom pobreží ostrova Mahé a je obľúbenou destináciou na romantické svadby v snehobielom piesku. Transfer loďou z prístavu trvá cca 45 minút.

Belle Ombre (ostrov Mahé)

Dedinka v príjemnom prostredí s reštauráciami a obchodíkmi na severozápade ostrova Mahé. Nachádzajú sa tu 4* a 5* hotely vsadené do pôvodnej tropickej vegetácie s plážami posiatymi palmami. Transfer z letiska trvá cca 20 minút.

Port Glaude (ostrov Mahé)

Malá rybárska dedinka vo svahu nad malou zátokou sa nachádza ja západe ostrova Mahé. Príjemnou prechádzkou prejdete k blízkemu vodopádu.  

Ostrov Praslin

Ostrov s nádhernými plážami ako napr. Anse Lazio a Anse Georgette, ktoré sú zaradené medzi TOP 10 pláží sveta. Samotný ostrov je východiskovým miestom na výlety na okolité ostrovčeky. Pobrežia ostrova Praslin striedajú malebné zálivy s krásnymi dlhými plážami. Transfer z ostrova Mahé na ostrov Praslin trvá cca 60 min.

Prírodná rezervácia Vallée de Mai (ostrov Praslin)

Táto atrakcia je zaradená do svetového prírodného dedičstva Unesco a to kvôli svojej ojedinelej faune a flóre. Vallée de Mai sa preslávila i svojimi unikátnymi kokosovými palmami a orechmi „Coco de Mer“.

Ostrov La Digue

Najviac fotografovaný ostrov na svete s plážami, ktoré sú považované za jedny z najkrajších vôbec. Nachádza sa tu pláž Anse Source d´Argent so svojimi granitovými skalami, jemným bielym pieskom, palmami a krištáľovo čistou vodou je zaradená medzi TOP 10 pláži sveta. Ostrov má rozlohu necelých 10 km2, preto sa doporučuje prehliadka ostrova buď na bicykli alebo pešo. Z ostrova Mahé sa na La Digue dostanete loďou cez ostrov Praslin.  Mahé – Praslin cca 60 minút, Praslin - La Digue cca 20 minút.

Ostrov Desroches

Najmenší turistami obývaným ostrovom na Seychelloch s rozlohou 6km x 1km, doprava lietadlom z ostrova Mahé trvá cca 35 min. Ostrov je ideálne miesto pre morský rybolov a potápanie.

Ostrov Silhoutte

Tretí najväčší ostrov severne od Mahe, dlhé biele piesočnaté pláže s palmami. Riedko obývaný a hornatý ostrov (výšky až 700 m.n.m.), obľúbený najmä medzi turistami pre svoje pôvodné lesy obývané jedinečnými živočíšnymi druhmi. V roku 2010 bolo 97% ostrova vyhlásených za Národný park. Transfer z letiska na Mahé k prístavu cca 15 minút, potom rýchloloďou na Silhoutte cca 45 minút.

Ostrov Cerf

Samotný ostrov s rozlohou 1,5 km x 1 km sa nachádza cca 3 km na sever od ostrova Mahé. Ostrov je bez cestnej dopravy a transfer loďou trvá cca 30 min.