Pláže Seychel

Seychely majú rozprávkové pláže s bielym pieskom a priezračnou vodou s jedinečným podmorským svetom, panenskou prírodou a úchvatnou faunou a flórou.

Medzi najkrajšie a najslávnejšie pláže Seychel patria pláže Beau Vallon a Anse Intendence na ostrove MAHÉ, nádherné pláže ostrova PRASLIN a to Anse Lazio a Anse Georgette ako aj pláž ANSE SOURCE D´ARGENT na ostorve La Digue, ktoré sa radia medzi najkrajších TOP 10 pláži na svete.

  • Seychelles, beach
  • Seychelles, Anse Source - La Digue Island
  • Seychelles, Anse Source - La Digue Island
  • Seychelles, beach Mahe
  • Seychelles, beach Mahe Island
  • Seychelles, beach Mahe Island
  • Seychelles, Anse Lazio - Praslin Island
  • Seychelles, Anse Coco - La Digue Island
  • Seychelles, Grand Anse - La Digue Island
  • Seychelles, Anse Major - Mahe Island

 

PLÁŽE OSTROVA MAHÉ, SEYCHELY
Názov pláže Popis pláže

Aktivity

Služby 

ANSE à LA MOUCHE

Nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova Mahé.

Veľká, pokojná zátoka s plytkou priezračnou vodou.

Kúpanie v tejto zátoke je veľmi bezpečné a vhodné pre deti, pretože i pri prílive zostáva voda plytká a bez silných prúdov.

 Kúpanie

Reštaurácia

ANSE AUX PINS AND TURTLE BAY

Tento dlhý úsek pobrežia, ťahajúci sa pozdĺž juhovýchodného pobrežia ostrova Mahé a vrátane Turtle Bay, má úzke pláže a plytké vody. Pri odlive objavíte v tejto zátoke všetky druhy morského života v pasci v skalných bazénov.

V tejto časti pobrežia často uvidíte miestnych rybárov chytať ryby a chobotnice.

Kúpanie je možné počas prílivu i keď voda je tú stále pomerne plytká.

 Kúpanie

Šnorchlovanie

Reštuarácia

Obchod

ANSE BOILEAU Nachádza sa na juhozápadnom pobreží, pláž Anse Boileau je úzky pruh piesku lemujúci plytkú vodu v blízkosti hlavnej pobrežnej cesty. Často tu môžete vidieť rybárov vyberať siete s úlovkom.

Kúpanie

Obchod

ANSE FORBANS V dnešnej dobe je pláž Anse Forbans obľúbená u návštevníkov okolitých hotelov. Kúpanie na tejto pláži je považované za bezpečné s výnimkou južnej časti, ktorá vedie k Anse Marie Louise .

 Kúpanie

ANSE INTENDANCE Táto známa pláž sa nachádza v južnej časti ostrova Mahé a ponúka pol míle pláže s bielym pieskom. Neexistuje tu žiadny útes, takže vlny sú oveľa väčšie, než na väčšina ostatných pláží na celom ostrove. Viac ako na kúpanie je preto táto pláž vhodná na surfovanie. Táto krásna pláž je tiež obľúbeným miestom na opaľovanie.

 Surfovanie

ANSE MAJOR

Táto odľahlá pláž sa nachádza na najseverozápadnejšom bode ostrova Mahé a je možne sa tu dostať buď loďou alebo peši náučným chodníkom z Danzil (cesta tam a späť trvá cca 3 hod.)

Anse Major má veľkú piesočnatú pláž s malými lagúnami. Kúpanie v tejto zátoke je bezpečné a taktiež je to dobré miesto na šnorchlovanie. Z Beau Vallon Bay tu organizujú i lodné výlety na lodi s preskleným dnom.

Kúpanie

Šnorchlovanie

ANSE ROYALE

Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží ostrova Mahé a je to očarujúce miesto na kúpanie a šnorchlovanie.

Najlepšie oblastí pre šnorchlovanie je okolo skál malých ostrov pri pobreží, kde je nespočetné množstvo pestrofarebných koralových rýb. Voda je tu pomerne plytká a uzavretá útesom, vďaka čomu tu nepriplávajú veľké ryby.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Reštaurácia

Obchod

ANSE SOLEIL

Táto fotogenická, úžasne atraktívna zátoka, so širokou piesočnatou plážou a veľkými tienistými stromami,  sa nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova Mahé.

Pláž Anse Soleil je vhodná na plávanie a šnorcholovanie a je veľmi obľúbeným miestom pre víkendové pikniky.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Reštaurácia

ANSE SOUILLAC Tento malý záliv, umiestnený medzi veľkolepými plážami Port Launay a Baie Ternay, stojí za zastavenie. Pláž obklopená žulovými útesmi je často opustená a more je vhodné na kúpanie a šnorchlovanie.

Kúpanie

Šnorchlovanie

BAIE LAZARE Táto úzka piesočnatá pláž sa nachádza na jednom z najpokojnejších miest ostrova Mahé, na jeho juhozápadnom pobreží.

Kúpanie

Šnorchlovanie

BAIE TERNAY

Vody National Marine Park obklopujú túto nedotknutú pláž, ktorá je obľúbená najmä u potápačov a jachtárov. V súčasnosti sa na pláž nedostanete autom, keďže cesty vedúce k pláži sú uzatvorené pre verejnosť.

Pláž sa nachádza v zapadnutom kúte ostrova a môže sa pochváliť veľkým množstvom koralového piesku. Pre tých, ktorí ju objavia je skutočným rajom.

Kúpanie

Šnorchlovanie

BEAU VALLON

Najpopulárnejšie letovisko ostrova Mahé pre návštevníkov i miestnych. Táto zátoka s bielym pieskom a priezračnou vodou je bezpečným miestom na kúpanie.

Široká ponúka vodných športov a množstvo potápačských centier láka tých návštevníkov, ktorí chcú stráviť čas na Seychelloch aktívne.

Beau Vallon je vhodné miesto na kúpanie i pre deti, pretože tu nie sú silné prúdy a v mori nie sú žiadne kamene alebo koraly. Na bezpečnosť na pláži a vo vode dohliada  plavčík. Absolútne najlepší čas na kúpanie je počas juhozápadných vetrov, kedy je more veľmi pokojné.

Prenájom lodí

Potápanie

Rybolov 

Plavčík

Šnorchlovanie

Kúpanie

Vodné športy

Reštaurácia

Obchod

CARANA BEACH Nachádza sa na severnom pobreží ostrova a je vhodná na surfovanie a vodné športy. Je to veľká pláž, na ktorej sa nachádzajú stromy a skaly, ktoré poskytujú tieň a úkryt pred slnkom. Pláž Canara nie je vhodná pre deti, keďže vstup do mora je strmý a považuje sa za nevhodnú na plávanie (plávanie za označené miesta sa neodporúča).

Surfovanie

Vodné športy

GRAND ANSE Impozantná piesočná zátoka na juhozápadnom pobreží ostrova Mahé. Hoci kvôli silným spodným prúdom a veľkým vlnám nie je vhodná na kúpanie, je to ideálne miesto na prechádzky.

Surfovanie

Obchod

NORTH EAST POINT Tento skalnatý severovýchodný úsek pobrežia je kontrastom pokojných piesočnatých pláži nachádzajúcich sa na opačnej strane ostrova. Pláže v blízkosti cesty sú úzke úseky bieleho piesku s kameňmi a útesmi na pobreží. Len jeden alebo dve zátoky na tomto pobreží sú vhodné na kúpanie. Hlavné pláže sú však vhodným miestom na objavné prechádzky.

Surfovanie

Šnorchlovanie

Kúpanie (obmedzene)

PETIT ANSE/

ANSE LA LIBERTE

Práškovo jemný piesok a tyrkysová voda vám vyrazí dych. Tento úchvatný záliv obklopený žulovými útesmi a zelenými lesmi, ponúka pokojné kúpanie a opaľovanie a nachádza sa v blízkosti Anse Soleil. Kúpanie
POLICE BAY AND PETIT POLICE Na oboch stranách juhozápadného cípu ostrova Mahé sú dve nádherné zátoky s vlnami a jemným bielym pieskom. Keďže v týchto zátokách sú silné prúdy a nie sú vhodné na kúpanie, je toto odľahlé miesto ideálne na nerušené prechádzky a fotografovanie.  
PORT LAUNAY

Táto úchvatná pláž na severozápadnom pobreží ostrova Mahé je súčasťou národného parku „Marine National Park“.

V tejto zátoke je vynikajúce kúpanie a najmä šnorchlovanie –okolo zátoky je možné vidieť širokú škálu farebných rýb.

Samotná pláž je veľká a široká s bielym pieskom a množstvom stromov, ktoré vytvárajú tieň. Počas týždňa je toto miesto pokojné, avšak cez víkend je to vyhľadávané miesto na organizovanie piknikov.

Množstvo krásnych mušlí a koralov sa nachádza pozdĺž pobrežia. Avšak, keďže pláž je súčasťou národného parku, mušle ani koraly si z pláže nemôžete zobrať

Kúpanie

Šnorchlovanie

       
 
 
PLÁŽE OSTROVA PRASLIN, SEYCHELY
 Názov plážePopis pláže 

 Služby

Aktivity

 ANSE BOUDIN Anse Boudin sa nachádza v blízkosti pobrežnej cesty vedúcej do Anse Lazio. Je to dlhá úzka pláž s veľmi jemným pieskom a pokojným morom vhodná na kúpanie a šnorchlovanie.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Obchod

 ANSE GEORGETTE Táto pláž s jemným pieskom, žulovými útesmi a vynikajúcimi podmienkami na kúpanie je považovaná za jednu z najkrajších pláži Seychel.

Kúpanie

Šnorchlovanie

 ANSE GOUVERNMENT Táto menšia zátoka s bielym pieskom, vhodná na kúpanie, sa nachádza medzi Cote d'Or Lodge a L'Archipel Hotel na pobreží Côte d'Or. V blízkosti je možnosť vodných športov.

Kúpanie

Vodné športy

Prenájom lode

Rybolov

Reštaurácia

 ANSE KERLAN & PETIT ANSE KERLAN Tieto dve úžasné akvamarínové zátoky obklopené malebnými žulovými skalami sú súčasťou Lemuria Resort. Sú tu vynikajúce podmienky na kúpanie a najmä šnorchlovanie.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Surfovanie

 ANSE LA FARINE Pláž La Farine (múka) dostala svoj názov pravdepodobne vďaka piesku, ktorý je tu jemný ako múka.  Prístup na pláž je možný len z mora. Kúpanie
 ANSE LAZIO Táto najznámejšia pláž ostrova Praslin, ideálna na kúpanie a šnorchlovanie, je zaradená i do TOP 10 pláži sveta. Pláž Anse Lazio s mäkkým bielym pieskom je obklopená žulovými skalami a má mierny vstup do mora s krištáľovo modrou vodou.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Reštaurácia

 ANSE MATELOT Anse Matelot je malá piesočnatá zátoka neďaleko od Hotela L'Archipel a vďaka jej polohe, je často krát opustená. Pláž je vhodná na kúpanie. Kúpanie
 ANSE POSSESSION Anse Possession je piesočná zátoka s pokojnou plytkou vodou priamo pri hlavnej pobrežnej ceste.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Reštaurácia

ANSE VOLBERT / CôTE D'OR Hlavná pláž ostrova Praslin, ktorú lemujú hotely a penzióny, je málokedy preplnená. Grand Anse / Gold Coast je oslnivo biela pláž s krištáľovo čistým morom, je to ideálne miesto na kúpanie a vodné športy. Úžasné šnorchlovanie je neďaleko tohto zálivu v okolí ostrovčeka Chauve Souris a ostrovčeka St Pierre.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Vodné športy

 GRAND ANSE Grand Anse je najdlhšia pláž ostrova Praslin, nachádza sa na východnej strane ostrova, v blízkosti letiska. V tejto zátoke sa nachádza i niekoľko hotelov s výhľadom na more. Pláž je široká a sú tu veľmi dobré podmienky na kúpanie a prevádzkovanie vodných športov.

Kúpanie

Vodné športy

Rybolov

Prenájom lodí

Reštaurácia

Obchod

 

     
       
       
 
 
PLÁŽE OSTROVA LA DIGUE, SEYCHELY
Názov plážePopis pláže

Aktivity

Služby

ANSE BONNET CARRé Na pláž Anse Bonnet Carré je možné dostať sa len peši a preto je často opustená.  Táto pláž s bielym pieskom s príjemnou teplou plytkou vodou je vhodná na relax. Kúpanie
ANSE COCOS Táto krásna zátoka na východnom pobreží ostrova La Digue je prístupná iba pešo, a to buď cestou z Grand Anse, alebo v opačnom smere od Anse Fourmis. Táto pláž je na rozdiel od svojich susedných zátok Grand a Petit Anse bezpečná pre plavcov, avšak ešte stále sa tu niekedy vyskytujú silné prúdy, takže je potrebné byť opatrný. Kúpanie
ANSE GAULETTES Anse Gaulettes je dlhý úzky pruh piesku v blízkosti pobrežnej cesty na severe ostrova. Táto pláž sa nepovažuje za bezpečnú na kúpanie.  
ANSE LA REUNION Anse la Reunion je atraktívna dlhá slnkom zaliata pláž a ponúka krásne výhľady na susedný ostrov Praslin.

Kúpanie

Šnorchlovanie

 

ANSE PATATES

Na severnom cípe La Digue v blízkosti Patatran Village sa nachádza pláž Anse Patates, ktorá hraničí s dlhšou plážou Anse Gaulettes. Vďaka jemnému bielemu piesku a pokojnému moru je táto pláž ideálne miesto na kúpanie a šnorchlovanie.

Kúpanie

Šnorchlovanie

ANSE PIERROT

Na pláž Anse Pierrot sa dostanete prechádzkou pozdĺž Anse Source d'Argent a ďalej prejdete cez malú riečku.

Táto pláž je mierne užšia než Source D'Argent, more je tu teplé a plytké a veľkou výhodou je najmä súkromie

Kúpanie
ANSE SEVERE Anse Severe je pokojné miesto, vhodné na opaľovanie a kúpanie. Je to prvá pláž, na ktorú sa dostanete po ceste, ak sa dáte vľavo od móla. Pozdĺž brehu sa nachádzajú dva malé hotely avšak pláž nie je nikdy preplnená.  Kúpanie
ANSE SOURCE D'ARGENT

Pláž Anse Source d'Argent je pokladaná za najviac fotografovanú pláž sveta. So svojím jemným bielym pieskom, čistou tyrkysovou vodou a obrovskými žulovými útvarmi nie je ťažké pochopiť, prečo sa fotografi a filmári stále vracajú na toto miesto. More je chránené útesom, je veľmi pokojné a plytké s jemným pieskom a tým je veľmi vhodné a bezpečné pre deti.

Prístup na pláž cez L'Union Estate vyžaduje vstupný poplatok vo výške SCR100 pre nerezidentov.

Kúpanie

Šnorchlovanie

Reštaurácia

 

ANSE UNION Táto pláž je súčasťou L'Union Estate, plantáže otvorenej pre verejnosť. Pozdĺž jeho brehu sú L'Union Estate Chalupy, kde dovolenkujú slávne osobnosti ako napr.  britský premiér Tony Blair. More je tu dobré na kúpanie a šnorchlovanie.

Kúpanie

Šnorchlovanie

GRAND ANSE Malebná pláž s veľkými vlnami a obklopená veľkými žulovými kameňmi.  Hoci more vyzerá veľmi lákavo, nie je vhodné na kúpanie, pretože sa tu vyskytujú extrémne silné spodné prúdy. Vodné športy
PETIT ANSE Pláž Petit Anse je sestra pláže Grand Anse a dostanete sa na ňu, keď prejdete po chodníku cez kamene z Grand Anse. Pláž nie je celkom vhodná na kúpanie, avšak kvôli jej odľahlej polohe je vhodná na opaľovanie alebo piknik.

Opaľovanie

Relax

 

     
 
 
ĎALŠIE ZNÁME A OBĽÚBENÉ PLÁŽE SEYCHEL
Názov pláže / ostrovPopis pláže

Aktivity

Služby

BOMBE BAY BEACH / DESROCHES Táto obrovská pláž s bielym pieskom sa nachádza na ostrove Desroches a môžete sa na ňu dostať buď pešo alebo na bicykli. Je to najkrajšia pláž ostrova, nádherné miesto na kúpanie a opaľovanie a ideálne na prechádzky.  Kúpanie
ANSE VICTORIN / FREGATÉ Táto oceňovaná pláž bola niekoľkokrát zvolená za najkrajšiu pláž sveta. Oslnivá zátoka s rozľahlou plážou s bielym jemným pieskom obklopená bujnou vegetáciou a žulovými skalami. Ideálne miesto pre kúpanie a šnorchlovanie.

Kúpanie

Šnorchlovanie

ANSE LA PASSE / SILHOUETTE Dlhá úzka pláž v Anse La Passe susedí s resortom Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa. Stromami lemovaná pláž, je ideálna na kúpanie a opaľovanie. Kúpanie
ANSE LASCARS / SILHOUETTE

Pláž Anse Lascars sa nachádza na východnej strane ostrova a dostupná je chodníkom od La Passe. Pobrežie je lemované mušľami a koralmi.

Táto pláž je známa tým, že sa tu našli staroveké hrobky, ktoré by mali byť miestom posledného odpočinku 30 arabských námorníkov, ktorí stroskotali na ostrove mnoho rokov pred tým, než bol ostrov osídlený.

Kúpanie