Seychely doprava

Letecká doprava Seychely

Medzinárodné letisko Seychelles International Airport VICTORIA sa nachádza len 11 km juhovýchodne od Victorie na hlavnom ostrove Mahé.  

Oficiálna stránka Seychelles International Airport VICTORIA

 

Medzinárodné lety spájajú Seychely s Európou, Afrikou, Áziou a Stredným východom. Na medzinárodnom letisku Seychelles International Airport VICTORIA, na ktorom má základňu tamojšia letecká spoločnosť Air Seychelles, pristávajú po celý deň i vnútroštátne letecké linky spájajúce jednotlivé menšie ostrovy. 

  • Seychelles, Victoria International airport
  • Seychelles, local buss
  • Seychelles, helicopter
  • Seychelles, fast boats
  • Seychelles, Clock Tower - Victoria

Okrem leteckej spoločnosti Air Seychelles, na medzinárodnom letisku Seychelles International Airport VICTORIA pristávajú i lietadlá leteckých spoločností Air Austral, Air France, Condor, Emirates, Etihad, Kenya Airways.

 
Oficiálne stránky leteckých spoločností poskytujúcich lety na Seychely

  


 

Lodná doprava Seychely

Okrem leteckej dopravy medzi niektorými ostrovmi premáva i lodná doprava. Modernými katamaránmi sa z ostrova MAHÉ dostanete rýchlo a veľmi komfortne na ostrovy PRASLIN a LA DIGUE.

Cat Cocos - lodná doprava medzi ostrovami Mahé, Praslin, La Digue

  

Cestná doprava

Hlavným prostriedkom verejnej dopravy na ostrovoch MAHÉPRASLIN je autobus. Dopravná spoločnosť Seychely Public Transport Corporation (STPC) prevádzkuje autobusovú dopravu na 41 trásách a tak denne prepravia viac ako 65 tisíc miestnych obyvateľov a návštevníkov Seychel. Na ostrove Mahé sa organizuje denne viac ako 600 autobusových výletov a na ostrove Praslin je to viac ako 100 autobusových výletov denne.

Trasy sú vopred definované a paušálny poplatok za 1 výlet je SCR5 /osoba. Autobusová doprava klimatizovaným autobusom ponúka vačší komfort pri mierne vyšej cene cestovného a to SCR10/osoba.

Autobusová dopravná spoločnosť Mahé, cestovný poriadok

 

Na niektorých ostrovoch je možné prenajať si automobil, jazdí sa vľavo a maximálna povolená rýchlosť mimo obcí je 65 km/h a v obci iba 40 km/h, na ostrove Praslin je to všade 40 km/h

Prenájom auta na ostrové Mahé