Ostrov Mahé

Tento najväčší (154 km2), pomerne hornatý ostrov s bujnou vegetáciou a najvyššou horou Seychel (Morne Seychellois 905m) je medzinárodnou bránou SEYCHEL. Hlavné mesto ostrova Mahé Victoria, s jeho medzinárodným letiskom, prístavom, školami a podnikmi je zároveň i hlavným mestom Seychel. Na ostrove Mahé žije viac ako 70.000 tisíc obyvateľov, čo je 90% populácie Seychelských ostrovov. Ostrov s dĺžkou 28 km a šírkou max. 8 km, vznikol následkom pôsobenia podmorských vyvrelých žúl.

Ostrov lemuje 68 krásnych pláži s jemným pieskom, z ktorých väčšina je vhodná na potápanie. Medzi najkrajšie a najslávnejšie pláže ostrova Mahé patrí pláž Beau Vallon.

  • Seychelles, Eden Island - Mahe Island
  • Seychelles, Anse Major - Mahe Island
  • Seychelles, Sant Anne - Mahe Island
  • Seychelles, Victoria - Mahe Island
  • Seychelles, Clock Tower - Mahe Island
  • Seychelles, Port Glaud - Mahe Island
  • Seychelles, Sant Anne - Mahe Island
  • Seychelles, Yachting - Mahe Island
  • Seychelles, Hindu Temple - Mahe Island

Ďalšou známou plážou ostrova Mahé je Anse Intendence s divokými vlnami. K najkrajším miestam ostrova patrí Jarden du Roi pri pláži Anse Royal. Pre obdivovateľov surfovania je ideálna pláž Grande Anse. Morský národný park v okolí ostrova je známy vzácnymi koralmi a exotickými rybami.

Pláže ostrova MAHÉ

 

Pohodlná prehliadka autom cestou po pobreží ostrova Mahé, ktorá je lemovaná čajovými plantážami a lesmi, nebude trvať viac ako 2,5 hod..

Ostrov Mahé je turistami najnavštevovanejší a rôzne slávnosti, kultúrne a športové podujatia sa konajú práve na tomto ostrove. 

VICTORIA – hlavné mesto ostrova Mahé a Seychel

Mesto bolo založené  v 18 str. francúzskymi vojakmi a svoje pomenovanie VICTORIA získalo v čase anglickej nadvlády podľa kráľovnej Victorie. V súčasnosti má mesto približne 29 tisíc obyvateľov a je jediným mestom na ostrovoch. Zmenšenina londýnskeho Big Benu, Clock Tower, je jedným zo symbolov mesta Victoria. Pre centrum mesta sú charakteristické drevené domy koloniálnej architektúry s pestrými nátermi, okenicami a strechami. Za pozornosť určite stojí i miestny trh, na ktorom obchodníci ponúkajú svoj tovar vo francúzskom, anglickom a kreolskom jazyku a žiadny návštevník by si atmosféru trhu nemal nechať ujsť.

Turistami vyhľadávané sú najmä športové centrá, ktoré ponúkajú rôzne druhy vodných športov. Jedinečný podmorský svet Indického oceánu s jeho vzácnymi koralmi a exotickými rybami je rajom pre potápačov, a na svoje si prídu vyznávači rybolovu. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva čajových plantáži ako i prechádzky a túry po divokých horách i značkovaných chodníkoch v národných parkoch.

Z ostrova Mahé sa pravidelnou lodnou alebo leteckou dopravou dostanete na ostrovy PRASLIN a LA DIGUE (len lodná doprava).